Wroclaw

projekty


inspirace


volná tvorba


o nás


oye-atelier.cz


+420 721 490 087
Wroclaw - květ Evropy

Vratislav je město kontrastu a bouřlivé bohaté historie. Divoce pařící studentské ostrovy s žijícím centrem, úžasné vnitrobloky, zašlá nádhera činžovních domů plná rozkvetlých balkónů s divoce delevoperskou činností spolu zápasí na hranici bizarnosti.

Půjčte si městské kolo a porjeďte se kolem Odry přes Solny rynek až k Hale Století. Cestou si dejte kávu v Barbara kávárně/infopointu a zjistěte co je ve městě nového. Užijte si atmosféru náměstí s nádhernou gotickou radnicí. Buďte odvážní a vstupte, ve sklepě sedávali na pivo velikání jako Chopin.

Určitě se projeďte přes Ostrov Tumski, vyhlídka na katedrále je přístupná výtahem a to je zážitek! Cestou na Halu století si užijete skvěle upravené říční břehy, koupíte ovoce v Hale Targowě a třeba na chvilku vyměníte kolo za loď a užijete si výhled na město z jiné perspektivy. Schválně napočítíte všech 112 mostů a 12 ostrovů ve městě?

U Haly století je nejen nově otevřené muzeum moderního umění, moc hezká japonská zahrada a především kolonie wuwa. To si fakt užijete! Krásná zákoutí plné zeleně, promenáda, večerní představení hrající fontány...

A abych nezapomněla na pár tipů od mně...

Rozhodně si dejte koblihu ve Stara Paczkarnia, pohlaďte trpaslíka pro štěstí, navštivte venkovní muzeum neonů v Ruské ulici a zapařte v art café Kalambur. A jeden filmový tip festival Nowe Horizonty konající se na přelomu července a srpna je skvělou záležitostí. Rozhodně doporučuji!

 

 

 

 


Vložit komentář
OYE ateliér

www.oye-atelier.cz

+420 721 490 087

2015 Architektonický atelier Oye