projekty


inspirace


volná tvorba


o nás


oye-atelier.cz


+420 721 490 087
Kvalitní pracovní prostředí

A tím jsme se řídili při projektování nových kancelářských prostor v sídle strojírenské firmy v Rokycanech. Požadavkem zákazníka bylo rozšířit kancelářské prostory o nyní nevyužívané podkroví a vytvořit moderní open space. 

Řešení interiérů kanceláří je vždy individuální, ale ctíme pro nás několik důležitých pravidel - atmosféra, multifunkčnost, kvalita.

Atmosféra 

  • Příjemné a moderní prostředí je vizitka společnosti. Cílem vždy je vytvořit tvůrčí atmosféru prostoru, která je zaměstnancům přirozená a kde vše má své místo. 

Multifunkčnost neboli variabilita

  • Místo pro práci musí nabídnout množství variant uspořádání prostoru pro nesčetné varianty pracovní činnosti či reagovat na rychle se měnící trh. Zároveň by měl umožnit zaměstnancům klid, odpočinek a místa neformálního setkávání.

Kvalita či účelnost

  • Kvalita osvětlení, akustiky, mobiliáře, technického vybavení je jednoznačně jeden z hlavních parametrů produktivity práce. Z druhé strany šetří investici do údržby.

V tomto konkrétním případě se dispozičně jedná a o jednoduché řešení 2 propojených kanceláří, kancelář managera, sklad a zázemí. Ani stavebně se díky spolupráci se statikem nejednalo o zásadní zásahy. V první řadě jsme se zaměřili na zateplení střechy, které bylo nezbytné. Střechu doplnila nová střešní okna. Vybourala se převážná většina stávajících příček a připravili kompletně nové instalace. 

Nakonec se nám z původního podkroví sloužícího jako sklad povedlo vytvořit místo příjemné pro práci.

 

OYE ateliér

www.oye-atelier.cz

+420 721 490 087

2015 Architektonický atelier Oye